תפריט

היעילות הנובעת מההשראה של ישיבה מחוץ למשרד

היעילות הנובעת מההשראה של ישיבה מחוץ למשרד

כמה פעמים בחייכם המקצועיים עלתה בראשכם השאלה "איך מצפים ממני להביא רעיונות צבעוניים ויצירתיים לדיון כשהקירות סביבי אפורים"?

ואז בבוקר בהיר אחד התבשרתם שאת יום הישיבות הבא תעבירו מחוץ למשרד:

*במקום שאומנם אינו המשרד שלכם, אך חדר ישיבות מאובזר ועומד בכל הדרישות.

*במקום שאומנם אינו בית קפה או מסעדה, אך האוכל בו מפנק, מגוון וברמה גבוהה.

*במקום שאומנם אינו מרוחק מדי ממיקום משרדכם, אך הנוף שלו מרגיש כמו טוסקנה.

מה מונע חשיבה יצירתית בחדר ישיבות בתוך המשרד?

כאשר אנחנו מוקפים בכל יום באותם ארבעה קירות, עם אותן תמונות על הקיר, אותם האנשים עם אותם ההקשרים, יכולת החשיבה שלנו לעיתים תכופות נתקעת במקום, ולא מאפשרת לנו לנוע קדימה, לחשוב וליצור מחוץ לקופסא בעולם התחרותי.

כאשר כולם מנהלים את לוח הזמנים שלהם כך שיתפנה להם יום שלם (כאילו שאין לנו מה לעשות…), ומקדישים יום שלם לישיבה אינטנסיבית בנושאים כמו תקציב, תוכניות עבודה או דיון אסטרטגי שיווקי או שינויים במבנה האירגוני, מתעורר החשש ששוב הדיון לא יהיה מספיק יצירתי, וקצב הדיון לא יאפשר להגיע לתוצאות האופטימליות.

הגיע הזמן לצאת מהמשרד, מההסתכלות האפורה שלנו על האירגון ועל היעדים, ולהתחיל לחשוב מחוץ לקופסא. אך הפעם בחדר ישיבות המאפשר זאת, ויתרה מכך מעודד חשיבה אחרת.

אז מה באמת שונה בישיבה בחדר ישיבות מחוץ למשרד?

אם בחרנו את המיקום הנכון, הלחץ והמתח יורדים כשהאווירה נהיית קצת יותר נינוחה – ההשראה נוחתת ומאפשרת לרעיונות חדשים להיוולד, ולהוליד מחשבה פורה ויצירתית.

כאשר בהפסקות במהלך יום הישיבות, אנו יוצאים לשאוף אויר, להביט בנוף המגוון, ליהנות מפינות ישיבה אלטרנטיביות בתוך גן מרהיב שזור ביצירות אומנות, משהו חיובי תמיד יקרה בין המשתתפים בישיבה במהלך אותו יום.

כל נושא כמו דיון תקציבי, תוכניות עבודה, יעוץ אירגוני, הדרכות מקצועיות, פגישות עם משקיעים מחו"ל (או כמו שכבר בטח הבנתם- כל נושא אפשרי), סיכוייו לפרוח ולהועיל יזנקו במאות אחוזים.

איך נוכל להעצים את יום הישיבות אפילו יותר?

תארו לכם את המצבים הבאים:

*חלוקה לקבוצות קטנות, וכל קבוצה עובדת ומתרכזת בנושא אחר, ולאחר מכן מציגה בפני המליאה.

*שבירת היום בסדנת יצירה שמוציאה מכל אחד מאיתנו צדדים וחוזקות שהמשתתפים האחרים לא מכירים בנו.

*הרצאה מעניינת שמוסיפה לנו תוכן ומאפשרת חשיבה אחרת.

*נסו עכשו לדמיין, שבמסגרת שבירת השיגרה המאפשרת חשיבה אחרת ויצירתית, אנחנו מחולקים לקבוצות קטנות בפינות ישיבה אלטרנטיביות עם נוף קסום וכוס קפה ביד, ומספרים קצת על עצמנו והגולים שלנו בחיים האישיים והעסקיים.

לסיכום, כולנו מכירים את ימי הישיבות המתישים והאפורים, אך יחד עם זאת נחוצים, בחדרי הישיבות במשרדים שלנו, עם חוסר היצירתיות שבהם. ואת הרצון לשנות אוירה בישיבה, ולהגיע לרעיונות שיקדמו את החברה והיעדים שלה. לשם כך המלצתנו החמה היא לקבוע את יום הישיבות הבא בחדר ישיבות מחוץ למשרד במקום ניטרלי ומעורר השראה.

אתם מוזמנים להתקשר אלינו להתייעץ ולבנות לעצמכם יום ישיבות מעורר השראה שישרת את המטרות העיסקיות שלכם.